Udało się sprawnie rozwiązać Twój problem prawny? W końcu zakończyła się przeciągająca się sprawa sądowa? Notariusz profesjonalnie obsłużył transakcję kupna nieruchomości i chcesz go polecić? Jeśli tak było, koniecznie zostaw po sobie komentarz, w którym opiszesz swoje doświadczenie. Innym pomożesz znaleźć godnego zaufania prawnika, a nam – rozwijać bazę przedsiębiorstw. Sprawdź ofertę na po-prawnie.pl!
Odszkodowanie za utracony zarobek. Jak je wykazać?
Odszkodowanie to świadczenie, które przysługuje osobie poszkodowanej za doznanie przez nią określonej szkody. Doświadczona przez poszkodowanego niedogodność może wynikać zarówno z działania osoby fizycznej, jak i osoby prawnej, a nawet Skarbu Państwa. Wyróżnia się kilka rodzajów odszkodowań, jednym z nich jest odszkodowanie za utracony zarobek. Jak wykazać szkodę w postaci utraconego dochodu? O tym opowiemy w dzisiejszym tekście.
Komu przysługuje odszkodowanie za utracony zarobek?
Zasady przyznawania poszkodowanym odszkodowań i wysokość należnego im świadczenia są bezpośrednio uzależnione od zapisów w umowie podpisanej z towarzystwem ubezpieczeniowym. Duże znaczenie ma też rodzaj odszkodowania, o którego uzyskanie stara się osoba poszkodowana w danym zdarzeniu – samodzielnie lub z pomocą biura odszkodowań, takiego jak firma odszkodowawcza Meritum.
Jednym z odszkodowań, o które można się ubiegać w wyniku doznania określonej szkody, jest odszkodowanie za utracony zarobek. Przysługuje ono przede wszystkim tym osobom, które utraciły dochody na skutek wypadku powodującego uszkodzenie ciała bądź inne problemy zdrowotne. O takie odszkodowanie zazwyczaj starają się poszkodowani, którzy w wyniku wypadku przebywają na zwolnieniu lekarskim i otrzymują jedynie 80% swojego wynagrodzenia – wówczas możliwe jest dochodzenie odszkodowania za część utraconego dochodu.
Warto przy tym dodać, że o wypłatę opisywanego w tym artykule odszkodowania mogą starać się nie tylko osoby na etacie. Nawet przedsiębiorcy mogą ubiegać się o uzyskanie tego typu świadczenia – o czym wielokrotnie przypominają osoby specjalizujące się w dochodzeniu odszkodowań w Bielsku-Białej lub świadczące swoje usługi w innych miejscowościach.
W jaki sposób uzyskać odszkodowanie za utracony zarobek?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia świadczenia w postaci odszkodowania za utracony zarobek. Co więcej, niektórzy poszkodowani rezygnują z możliwości starania się o odszkodowanie, nie wiedząc, jakie kroki trzeba wykonać, by uzyskać świadczenie. Należy jednak wiedzieć, że proces ubiegania się o odszkodowanie za utracony zarobek nie jest skomplikowany – pod warunkiem, że ma się odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.
Podczas ubiegania się o odszkodowanie za utracony zarobek podstawową zasadą wypłaty świadczenia jest udowodnienie doświadczonej straty. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalnych biur odszkodowań, których przedstawiciele doskonale wiedzą, jak wykazać utracony zarobek.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana