Udało się sprawnie rozwiązać Twój problem prawny? W końcu zakończyła się przeciągająca się sprawa sądowa? Notariusz profesjonalnie obsłużył transakcję kupna nieruchomości i chcesz go polecić? Jeśli tak było, koniecznie zostaw po sobie komentarz, w którym opiszesz swoje doświadczenie. Innym pomożesz znaleźć godnego zaufania prawnika, a nam – rozwijać bazę przedsiębiorstw. Sprawdź ofertę na po-prawnie.pl!
Jak przygotować się na spotkanie z adwokatem?
W toku swojego życia możemy znaleźć się w sytuacji, gdy będziemy potrzebować porady prawnej lub nawet reprezentacji w sądzie. W takim wypadku powinniśmy najpierw umówić się na spotkanie z adwokatem, jednak aby takie spotkanie miało sens, należy się do niego odpowiednio przygotować. Na czym polega takie przygotowanie i co należy ze sobą zabrać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.
Jak wybrać odpowiednią kancelarię?
Wisi nad Tobą sprawa spadkowa, a może czeka Cię rozwód? Aby wszystko poszło zgodnie z planem, warto jest skorzystać z profesjonalnej porady prawnej, podczas której rozwiejemy nasze wątpliwości na temat przedmiotu porady, jak też dowiemy się, czy dana sprawa nadaje się do poprowadzenia w postępowaniu sądowym. Podczas takiego spotkania adwokat przestawi nam, jakie jeszcze możliwości działań prawnych można podjąć w konkretnej sytuacji. Abyśmy mogli jak najwięcej załatwić podczas pierwszego spotkania, należy się do niego najpierw odpowiednio przygotować. Po pierwsze więc, należy wybrać kancelarię, która specjalizuje się w sprawach, o jakie nam chodzi. Czyli np. chcąc uzyskać poradę w sprawie spadkowej, powinniśmy dowiedzieć się, czy konkretna kancelaria specjalizuje się w doradztwie majątkowym itp. I tak na przykład mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego mogą w bardzo wielu sprawach z zakresu prawa cywilnego i karnego skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej Macieja Hajdamowicza.
Przeczytaj również: Jak dobrze przygotować się do sprawy o alimenty?
Zanim przekroczysz próg kancelarii
Jeżeli już umówiliśmy się na wizytę z prawnikiem, powinniśmy przygotować wszelkie dokumenty i materiały dotyczące sprawy, o której będziemy rozmawiać. Mogą to być różnego rodzaju pisma notarialne, sądowe, wiadomości mailowe, raporty, zdjęcia czy też jakakolwiek inna dokumentacja. Powinniśmy wykonać ich kopie, aby w razie potrzeby móc zostawić je prawnikowi do wglądu. Po drugie, powinniśmy dokładnie określić swoje oczekiwania odnośnie naszego spotkania i odnośnie rezultatu końcowego, jaki chcemy uzyskać. Należy również przygotować listę pytań, które chcemy zadać adwokatowi, dzięki której uzyskamy niezbędne informacje dotyczące np. przybliżonej długości trwania postępowania sądowego w konkretnej sprawie, jak też ewentualnych trudności i problemów z nią związanych.
Przeczytaj również: Kiedy warto zgłosić się do adwokata w sprawie prawa karnego?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana