Udało się sprawnie rozwiązać Twój problem prawny? W końcu zakończyła się przeciągająca się sprawa sądowa? Notariusz profesjonalnie obsłużył transakcję kupna nieruchomości i chcesz go polecić? Jeśli tak było, koniecznie zostaw po sobie komentarz, w którym opiszesz swoje doświadczenie. Innym pomożesz znaleźć godnego zaufania prawnika, a nam – rozwijać bazę przedsiębiorstw. Sprawdź ofertę na po-prawnie.pl!
Jak przygotować się do wizyty u adwokata?
Perspektywa wizyty w kancelarii adwokackiej i rozmowy z adwokatem może wywoływać uczucie niepokoju i niepewności. Umówiłeś spotkanie z adwokatem? W tym artykule wyjaśnimy, czego możesz spodziewać się w trakcie spotkania. Podpowiemy także, o czym warto pamiętać, by wizyta przebiegła w spokoju, płynnie i bez komplikacji. Zapraszamy do lektury!
Jak wspomnieliśmy we wstępie – perspektywa spotkania z adwokatem może wywoływać pewien niepokój i niepewność. W trakcie rozmowy z adwokatem trzeba bowiem opowiedzieć o swoim problemie, podać okoliczności sprawy, odpowiedzieć na trudne pytania. Szczera rozmowa z adwokatem jest jednak konieczna, jeśli chcemy uzyskać fachową i skuteczną pomoc prawną.
Przeczytaj również: Jakie są zalety pomocy prawnej online?
Poczucie niepewności i niepokoju powinien rozwiać fakt, iż osobę adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka. Ponadto, wybierając sprawdzonego adwokata, możemy mieć pewność, że zachowa on pełną dyskrecję i dołoży wszelkich starań, byśmy czuli się komfortowo. Jeśli poszukujesz sprawdzonego, godnego polecenia adwokata w Katowicach, zapoznaj się z ofertą Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Trondowskiej-Makówki.
Przeczytaj również: Jak dobrze przygotować się do sprawy o alimenty?
Rozmowa z adwokatem – o czym warto pamiętać?
Kluczową kwestią jest dokumentacja - należy skompletować wszystkie dokumenty, które mogą mieć znaczenie dla sprawy. Przed wizytą u adwokata należy dokładnie przemyśleć, czego dotyczy problem, określić istotę sprawy i swoje oczekiwania. Istotne jest poinformowanie adwokata, na jakim etapie obecnie jest sprawa, czy w sądzie toczy się postępowanie, a także o tym, czy został wydany wyrok lub postanowienie w sprawie. Jeśli sprawa jest w toku, należy przygotować informację nt. sygnatury akt, a także udostępnić adwokatowi dotychczasową korespondencję z sądu.
Przeczytaj również: Kiedy warto zgłosić się do adwokata w sprawie prawa karnego?
Ze względu na to, iż adwokat musi poznać cały stan faktyczny sprawy, należy przypomnieć sobie wszystkie istotne okoliczności i informacje – ważne są nawet te, z pozoru najmniej istotne szczegóły!
Przed rozmową z adwokatem warto przygotować dane (imiona, nazwiska, adresy zamieszkania) osób, które mogą być przydatne w sprawie (świadkowie), a także dane ich pełnomocników.
Pomimo, że adwokat podczas rozmowy z pewnością wyczerpująco przedstawi możliwe rozwiązania, podczas spotkania dobrze jest zadawać pytania dotyczące nurtujących nas kwestii. Niektóre z nich można zanotować jeszcze przed rozmową, co z pewnością usprawni przebieg spotkania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana