Udało się sprawnie rozwiązać Twój problem prawny? W końcu zakończyła się przeciągająca się sprawa sądowa? Notariusz profesjonalnie obsłużył transakcję kupna nieruchomości i chcesz go polecić? Jeśli tak było, koniecznie zostaw po sobie komentarz, w którym opiszesz swoje doświadczenie. Innym pomożesz znaleźć godnego zaufania prawnika, a nam – rozwijać bazę przedsiębiorstw. Sprawdź ofertę na po-prawnie.pl!
Fakty i mity na temat inwestycji deweloperskich
O rynku deweloperskim powiedziano już wiele. Wśród popularnych opinii pojawiają się mity, które mogą odwieść potencjalnych klientów od decyzji zakupu nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że deweloper to nie tylko firma, która oferuje i sprzedaje lokale lub budynki. Jest to podmiot, któremu powierza się spore pieniądze, jeszcze zanim zacznie się budowa. Poznaj więc najczęściej powtarzane fakty i mity na temat zakupu mieszkania od dewelopera.
Deweloper i jego działalność – fakty
Deweloper jest podmiotem, któremu powierza się znaczne środki finansowe. Dzięki temu można liczyć na nowe mieszkanie lub dom, wykonane z zastosowaniem innowacji technologicznych. Skorzystanie z usług renomowanej, zaufanej firmy deweloperskiej eliminuje ryzyko niesfinalizowania inwestycji. Profesjonalista oferuje na ogół pomoc w jej finansowaniu, doradztwo, a także kompletowanie wszelkich dokumentów, niezbędnych np. do uzyskania kredytu.
Najczęściej inwestycje takie cechują się wysoką jakością oraz sprawnymi instalacjami, wykonanymi zgodnie ze sztuka budowlaną. Użytkownik mieszkania lub domu nie musi zatem zamartwiać się o remonty, które mogłyby go czekać w krótkim czasie po zamieszkaniu w danej lokalizacji. Deweloperzy oferujący domy i mieszkania w Myślenicach dbają, by ich klienci nie musieli zaprzątać sobie głowy np. ociepleniem budynku, naprawą lub wymianą dachu czy remontem klatki schodowej. Dzięki temu utrzymanie lokalu mieszkalnego nie jest kosztowne. Niezwykle komfortowe jest to, że można go urządzić po swojemu, tak, by dostosować własne M do swoich potrzeb.
Mity na temat działalności dewelopera
Jednym z popularniejszych mitów jest przekonania, że zerwanie umowy rezerwacyjnej to strata wszystkich środków finansowych. Rezygnacja z mieszkania nie zawsze oznacza pojawienie się dotkliwych konsekwencji finansowych. Wielu deweloperów nie obciąża klientów tzw. umowami rezerwacyjnymi. Mieszkanie można wstępnie zarezerwować i po pewnym czasie podjąć ostateczną decyzję o jego zakupie lub rezygnacji.
Nieprawdą jest również to, że nabywanie „dziury w ziemi” to ogromne ryzyko. Ryzyko utraty środków finansowych jest zminimalizowane dzięki zamkniętemu rachunkowi powierniczemu. Jak wskazują specjaliści firmy RABA, deweloper otrzymuje z banku wyznaczoną kwotę dopiero po przeniesieniu na nabywcę prawa własności nieruchomości.
Kolejnym mitem jest przekonanie, że dla dewelopera liczy przede wszystkim sprzedaż, a nie klienci. Firmy te wiedzą, czego inwestorzy potrzebują i z jakimi trudnościami się borykają. Stąd rozbudowane oferty o doradztwo i pomoc w finansowaniu transakcji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana