Udało się sprawnie rozwiązać Twój problem prawny? W końcu zakończyła się przeciągająca się sprawa sądowa? Notariusz profesjonalnie obsłużył transakcję kupna nieruchomości i chcesz go polecić? Jeśli tak było, koniecznie zostaw po sobie komentarz, w którym opiszesz swoje doświadczenie. Innym pomożesz znaleźć godnego zaufania prawnika, a nam – rozwijać bazę przedsiębiorstw. Sprawdź ofertę na po-prawnie.pl!
Czy zabieg artroskopii jest wykonywany na NFZ?
Artroskopia to zabieg endoskopowy, który umożliwia przeprowadzenie diagnostyki urazu, a w razie potrzeby pozwala też na przeprowadzenie leczenia chirurgicznego w sposób małoinwazyjny. Może dotyczyć stawu kolanowego, skokowego, barkowego, biodrowego lub łokciowego. Niezależnie od miejsca przeprowadzania zabiegu cechuje się on wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się jednak, czy artroskopia może być wykonana na NFZ? Odpowiadamy.
Na czym polega artroskopia?
Artroskopię uznaje się za małoinwazyjny sposób diagnozowania schorzeń, a także ich leczenia. Zabieg artroskopii polega na wziernikowaniu wnętrza uszkodzonych stawów w celu oceny ich kondycji, a także przeprowadzenia zabiegu leczniczego. Jest możliwa dzięki wprowadzeniu narzędzia endoskopowego przez niewielkie nacięcie w skórze. Obraz z urządzenia odczytać można na specjalnym monitorze.
W sytuacji stwierdzenia uszkodzeń lub stanów chorobowych lekarz może wykonać dodatkowe nacięcia. Będą one wykorzystane do wprowadzenia do stawów dodatkowych narzędzi chirurgicznych.
Taka operacja cechuje się niskim poziomem inwazyjności, przy czym nie wymaga długotrwałej hospitalizacji. Z jej przeprowadzeniem nie wiąże się również duże ryzyko wystąpienia powikłań. Jednocześnie rekonwalenscja jest znacznie szybsza po artroskopii niż po zabiegach z tzw. otwartego dojścia, czyli z dużego cięcia.
Refundacja artroskopii na NFZ
Ze względu na niską inwazyjność artroskopii i jej niewielkie oddziaływanie na codzienne funkcjonowanie pacjenta, cieszy się ona sporą popularnością. Pozwala w czasie krótkiego zabiegu przywrócić wcześniejszą kondycję stawów, utraconą wskutek urazu, zmian zwyrodnieniowych czy schorzeń. Może też być na wczesnych etapach alternatywną do endoprotezoplastyki stawu.
Duża powszechność artroskopii sprawia, że na poddanie się operacji refundowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia można czekać miesiącami, a nawet latami. Alternatywnym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na przeprowadzenie zabiegu w prywatnej placówce, jednak ze względu na duże koszty, wiele osób nie może sobie na to pozwolić.
Sposobem, który pozwoli na wykonanie artroskopii w szybszym terminie i z częściową refundacją, jest poddanie się zabiegowi w klinice położonej w Czechach lub na Słowacji tuż przy polskiej granicy. W organizacji takiego przedsięwzięcia pod względem logistycznym i prawnym pomaga firma DoctorsBase. Dzięki temu możliwe staje się zrealizowanie operacji w uznanych placówkach, w krótkim czasie i w bardzo atrakcyjnej cenie. Z wykorzystaniem markowych i sprawdzonych implantów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana